Jdi na obsah Jdi na menu
 


Splněné přání

19. 4. 2011

Nellinka je splněné přání naší Mag.

Strašně moc toužila po svém pejskovi, přestože jsme měli Mikiška. Nikdy nepoznala život bez zvířat, narodila se do rodiny, kde zvířata vždycky byla. Mag je tak hodná, rozumná a disciplinovaná holčička, že si zaslouží dostat to, co si přeje. A navíc nám tím usnadnila vymýšlení vhodného dárku k jejím desátým narozeninám.

Takže jsme v únoru jeli na výstavu psů v Brně, aby se Mag porozhlédla a seznámila se s různými rasami. Dala jsem jí podmínku, že to musí být pejsek malý, aby ho zvládla, a nezatížený žádnými vrozenými a genetickými vadami, a také se mu nesmí nic dělat, jako řezat, škubat, stříhat a tak. Tyto mé zásady se nakonec ukázaly být zcela zbytečné. Hned v první hale totiž Mag uviděla hezké usměvavé pejsky trochu mikiškovského typu ale s OBROVSKÝMA  ušima. A hned byla ztracená. Byla to láska na první pohled, byl to prostě ten pravý pejsek a žádný jiný. Hleděla jsem na ni a na ně a říkám jí: ,,Magdi, vždyť ti uletí! Foukne vítr a odnese ti ho! Pojď, podíváme se ještě na jiné pejsky." Jen velice nerada opouštěla Mag kruh papillonů, které jsem vůbec neznala jako plemeno. Takže jsem jí pak ukázala ještě maltézáky, Shi-Tzu, tibetské teriéry a spoustu dalších hafíků, ale bylo jasné, že žádný z nich se ušatým pejskům nemůže absolutně rovnat. Takže jsme se vrátili ke kruhu papillonů a mně nezbylo, než jí slíbit, že tedy zjistím všechno o této rase a podle toho se rozhodneme, jestli je to pro nás vhodný pejsek nebo ne. Jak už to má Mag tak zařízené od samého narození, její intuice ji opět nezklamala. Na netu jsem našla standard, povahu, historii a chovatelské stanice a ze všech těchto pramenů vyplývalo, že papillon je pejsek zdravý, hravý, veselý, vždy připravený splnit páníčkovi, co mu na očích vidí, zkrátka absolutně nejbáječnější ze všech a že si Mag opravdu nemohla vybrat nic jiného, protože ona je ve skutečnosti taky takový malý papillon. Takže o plemeni bylo rozhodnuto, následovala fáze hledání štěňátek. Cena byla dost vysoká, tak jsem se jí zkoušela ještě několikrát zeptat, jestli by raději nechtěla mobil, nové šaty, něco jiného, ale Mag samozřejmě skálopevně trvala na pejskovi. Jen a jen pejsek a nic jiného. To ostatní jsou jen věci, které nepotřebuje, ale pejska přece strašně potřebuje.

V červnu jsem objevila 2 vhodné inzeráty, a oba chovatelé byli nedaleko od nás. Takže jsem se s nimi telefonicky domluvila na návštěvě, oba v jeden den, a jeli jsme. U paní - zkušené a výborné chovatelky s výstavně velmi úspěšnými pejsky, jsme byli nadšení z pěti nádherných štěňátek, ale volná byla už jen holčička s černou hlavou, a my jsme chtěli raději sobolí. Taky ještě nebyli ve věku k odběru, tak jsme pokračovali v cestě. U pána nám přiběhla pod nohy dvě rozdováděná štěňátka i s jejich maminkou a vnoučátky pána. Holčička byla bílá se sobolí hlavinkou s bílou lysinkou a byla to ta nejkrásnější a nejmilejší pejsčí holčička, naše Nellinka.

 

Náhledy fotografií ze složky Nellinka